Zákaznícka podpora: +421 911 089 245 (Po-Pia: 10:00 - 15:00)
Objednávky niesú možné.

KOĽKO KALÓRIÍ MÔŽETE SPÁLIŤ PRI SKÁKANÍ NA ŠVIHADLE?

Skákanie na švihadle je populárna forma cvičenia, ktorá pomáha zlepšiť kardiovaskulárne zdravie, vytrvalosť a koordináciu. Okrem toho, mnoho ludí ho využíva ako účinnú metódu na spaľovanie kalórií a redukciu telesnej hmotnosti. Avšak, otázka, koľko kalórií skutočne spálite pri skákaní na švihadle, závisí od mnohých faktorov.

Podľa jedného výskumu, priemerny muž vážiaci okolo 70 kg môže spáliť približne 11 kalórií za minútu skakania na švihadle(teda približne 330 kalórií počas 30 minútového tréningu). Pre ženu s váhou okolo 60 kg, to bude asi 9 kalórií za minútu. Samozrejme, tieto čísla sa môžu líšiť v závislosti od intenzity cvičenia, úrovňe kondície a metabolizmu jednotlivca.

 

Je dôležité si uvedomiť, že pri skákaní na švihadle spálíte kalórie len vtedy, ak sa váš tep zvýši na úroveň, ktorá vám pomáha spáliť tuk. To znamená, že ak sa rozhodnete skákať na švihadle pomaly a bez prekážok, pravdepodobne nebudete spaľovať veľa kalórií. Na druhej strane, intenzívne skákanie a rôzne cviky sú účinnou metódou na zvýšenie vašej tepovej frekvencie a spálenie kalórií.

Ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje množstvo kalórií, ktoré spálite, je doba trvania cvičenia. Pre väčšinu zdravých dospelých je odporúčaným cieľom 30 minút aeróbneho cvičenia denne, ktoré zahŕňa skákanie na švihadle. Pokiaľ budete cvičiť dlhšie alebo viackrát za týždeň, budete mať lepšiu šancu spáliť viac kalórií a dosiahnuť tak lepšie výsledky.

V každom prípade je dôležité si uvedomiť, že skákanie na švihadle by malo byť súčasťou zdravého životného štýlu a nie len krátkodobou diétou alebo cvičením na chudnutie. Kombinácia správnej výživy s kombináciou výživových doplnkov a pravidelného cvičenia vám pomôže dosiahnuť vaše ciele v oblasti zdravia a kondície.

Späť do obchodu