Zákaznícka podpora: +421 911 089 245 (Po-Pia: 10:00 - 15:00)
Objednávky niesú možné.

PREČO ZAČAŤ DEŇ S CVIČENÍM ? TOTO SÚ NAJČASTEJŠIE DÔVODY

Cvičenie patrí rozhodne medzi najlepšie spôsoby, ako začať deň. Množstvo ľudí si ani neuvedomuje, aký veľký môže mať cvičenie vplyv na ich fyzické a duševné zdravie. Začať deň s cvičením je tak určite súčasťou zdravého životného štýlu.

Pravdepodobne poznáte aj vy situáciu, kedy musíte vstávať skoro a nechce sa vám ani vyhrabať z postele. Je to pochopiteľné, pretože vás čaká celý deň v práci. Avšak, skúšali ste si už niekedy privstať a začať deň s cvičením? Možno by ste neverili, no takýto spôsob začiatku dňa vám prinesie skutočne spektrum mnohých benefitov, ktoré si jednoducho zamilujete. O tých si niečo napíšeme aj v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Nezabúdajte: Cvičiť hneď na začiatku dňa je veľmi výhodné aj z pohľadu lekárov, vedcov a iných odborníkov. Dokáže to totiž naštartovať váš deň, vďaka čomu sa budete cítiť oveľa lepšie nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Cítiť sa dobre vo vlastnom tele je predsa základ k úspechu.

Budete nabití energiou

Jednou z mnohých výhod ranného cvičenia je to, že po celý deň budete mať dostatok energie na vykonávanie bežných aktivít. Je totiž dokázané, že ak ležíte v posteli príliš dlho po zobudení, môžete sa po zvyšok dňa cítiť veľmi unavene. Preto, ak vstanete a hneď začnete cvičiť, môže to mať na vás veľmi pozitívny dopad.

Cvičenie stimuluje metabolizmus a zvyšuje hladinu energie. Je to z toho dôvodu, že pri cvičení sa uvoľňujú endorfíny – hormóny šťastia, ktoré pomáhajú pri zlepšení nálady a navodení pocitu vitality. Jednoducho povedané, keď si ráno zacvičíte, dodá vám to prúd dobre energie, ktorú môžete využívať počas celého dňa.

Zlepší sa vám koncentrácia

Ak sa rozhodnete, že začnete cvičiť ráno, do vysokej miery sa vám môže zlepšiť aj koncentrácia. Ranné cvičenie má totiž veľmi dobrý vplyv na vaše sústredenie. Dôvodom je, že počas cvičenia sa zvyšuje prietok krvi priamo do mozgu. To zlepšuje všetky kognitívne funkcie, stav pamäte a schopnosť riešiť problémy.

Začať deň s cvičením tak rozhodne nie je zlý nápad. Môže sa vám totiž počas dňa zlepšiť produktivita a vaše úlohy doma, v práci alebo škole tak budete vykonávať s väčším úspechom.

Cvičenie podporuje funkcie trávenia

Ranné cvičenie je veľmi výhodné aj z toho hľadiska, že má pozitívny vplyv na váš metabolizmus. Dokáže ho totiž regulovať. Zvýšená fyzická aktivita podporuje spaľovanie kalórií a zlepšuje vďaka tomu aj funkciu trávenia. To znamená, že sa podporí vaše vyprázdňovanie, ktoré bude pravidelné, vyhnete sa plynatosti a nadúvaniu.

Nezabúdajte: Cvičenie podporuje aj lepšiu reguláciu cukru v krvi. Táto výhoda zabezpečuje, že si ľahšie udržíte zdravú telesnú hmotnosť a budete tak vedieť ľahšie predchádzať rôznym metabolickým ochoreniam.

Máte problémy so spánkom? Zacvičte si!

Nedá sa vám zaspať, počas noci sa často budíte a po zobudení sa cítite nevyspatí? S najväčšou pravdepodobnosťou tak máte problémy so spánkom, ktoré by ste mali riešiť čím skôr. Ranné cvičenie môže mať pozitívny vplyv na kvalitu vášho spánku. Fyzická aktivita totiž napomáha synchronizácii cirkadiálneho rytmu. To znamená, že už viac nebudete mať problémy so zaspatím. Po zobudení sa budete cítiť fit a plní energie, čo rozhodne oceníte.

Samozrejme, ak začnete deň hneď s cvičením, prinesie vám to aj ďalšie výhody. Fyzická aktivita dokáže totiž aj eliminovať stres a napätie vo vašom tele. Vy tak budete môcť efektívne predchádzať mnohým zdravotným problémom a ochoreniam. Nemusíte cvičiť každý deň, postačí aspoň párkrát do týždňa, pričom aj pri takomto intervale budete môcť cítiť všetky benefity fyzickej aktivity na ráno.

Späť do obchodu