Zákaznícka podpora: +421 911 089 245 (Po-Pia: 10:00 - 15:00)
Objednávky niesú možné.

AKO SA UDRŽAŤ MOTIVOVANÝ PRI CVIČENÍ?

Byť motivovaný a mať dostatočnú disciplínu v cvičení je pomerne náročné, avšak určite to nie je nemožné. Ak ste sa rozhodli niečo spraviť pre svoje zdravie a začať cvičiť, mali by ste mať aj dostatočnú motiváciu a držať sa jej. Ako na udržateľný zdravý životný štýl? Na to sme sa pozreli bližšie!

Poznáte ten pocit? Rozhodnete sa cvičiť, ste dostatočne motivovaní, ale jednoducho sa na to po pár tréningoch vykašlete. Chyba môže byť v tomto prípade skutočne rôznorodá, preto je dobré nájsť príčinu toho, prečo ste v cvičení nevydržali. Je totiž jedna vec začať cvičiť, no druhá zase vytrvať. A verte či nie, ak už raz vytrváte, stane sa z toho pozitívny návyk, ktorý si jednoducho zamilujete.

Zapamätajte si: Či už chcete schudnúť, nabrať svaly alebo si udržať svoju aktuálnu postavu, musíte byť o tom v prvom rade dostatočne presvedčení. To, ako sa budete držať pri cvičení záleží totiž do vysokej miery aj od vašej psychickej stránky.

Stanovte si vlastné ciele

Najskôr by ste si mali stanoviť konkrétne a reálne ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Vďaka nim si rozhodne lepšie udržíte svoju motiváciu. V prvom rade však myslite na to, že cieľ by mal byť merateľný a dosiahnuteľný. Ak chcete schudnúť, stanovte si počet kilogramov, ktoré máte v pláne zhodiť z hmotnosti, ale na dobu, ktorá je reálna. To znamená, že zo dňa na deň určite 10 kilogramov nezhodíte.

Chcete zlepšiť svoju kondíciu? V tom prípade si neváhajte stanoviť za cieľ to, že zvládnete určitý počet kilometrov pri behu alebo cyklistike. Možností je skutočne veľa. Ak si neviete sami stanoviť dosiahnuteľné ciele, poraďte sa s osobným trénerom, ktorý sa v tejto oblasti dostatočne vyzná.

Vytvorte si plán cvičenia

Chcete dosahovať výsledky dlhodobo a žiť zdravým životným štýlom? Vytvorte si plán cvičenia, ktorý vás na tento ceste udrží. Do detailov si určite, čo a kedy budete cvičiť. Nezabúdajte si vložiť do týždňa aj dni, kedy nebudete trénovať. Je to dôležité pre regeneráciu svalov.

Avšak, ak nemáte tréning, neznamená to, že v tie dni nemôžete vôbec nič robiť. Ak máte tú možnosť, choďte sa aspoň prejsť, ideálne do prírody. Uvidíte, že opäť načerpáte nové sily a energiu. Taktiež nezabúdajte na to, že by ste nemali cvičiť všetky časti tela v jeden deň. Odporúčame si ich preto rozdeliť na viaceré dni.

Nezabúdajte: Pri vytváraní plánu cvičenia by ste si mali stanoviť, v akom čase budete cvičiť. Samozrejme, záleží aj od vašich preferencií, zamestnania a iných okolností. Ideálne je, ak si sami upresníte čas a stane sa z toho vďaka tomu váš návyk.

,,Parťák“ na cvičenie

Cvičí sa vám zle samým? V tom prípade by ste si rozhodne mali nájsť partnera na cvičenie. Uvidíte, že sa vám bude cvičiť oveľa jednoduchšie, čo určite radi oceníte. Budete sa totiž navzájom motivovať, povzbudzovať a podporovať.

Môžete si nastaviť aj tréningy vo dvojici, prípadne sa zúčastniť skupinových a kruhových tréningov. Možností, ako cvičiť spolu s ostatnými je v dnešnej dobe naozaj veľa. To, či sa vám lepšie cvičí samým alebo s niekým, záleží len od vás a vašich preferencií.

Nezabúdajte relaxovať

Hnať sa bezhlavo za svojimi cieľmi tiež nie je dobré. Možno vás to nachvíľu uspokojí, ale z dlhodobého hľadiska to skutočne nefunguje. Preto nezabúdajte na oddych a relax. Aj vy by ste mali nachvíľu vedieť vypnúť a prísť vďaka tomu na iné myšlienky.

Možno by ste neverili, no práve psychické zdravie dokáže do vysokej miery ovplyvniť, ako sa vám na ceste za zdravším ja bude dariť. Preto vyskúšajte relaxačné cvičenia, nájdite si čas na seba, prečítajte si dobrú knihu, uvarte obľúbené jedlo a choďte sa zabaviť.

 

Späť do obchodu